Nová Škoda Kodiaq míří do prodeje na českém trhu

› Síť autorizovaných prodejců značky Škoda v České republice začala přijímat objednávky na novou generaci modelu Kodiaq
› Doporučené prodejní ceny začínají na částce 1 040 000 Kč včetně DPH za verzi Selection s motorem 2,0 TDI 110 kW
› Bohatá výbava již ve standardu

Mladá Boleslav, 9. listopadu 2023 – Druhá generace modelu Škoda Kodiaq vstupuje na český trh. Prozatím je k dostání s motorem 2,0 TDI 110 kW ve spojení s automatickou sedmistupňovou převodovkou a pohonem předních kol, ostatní motorizace budou nabíhat v průběhu roku 2024. Všichni autorizovaní obchodníci značky Škoda na území ČR začali přijímat objednávky, první vozy budou zákazníkům k dispozici ve druhém čtvrtletí roku 2024.

 

Úspěšné SUV podruhé
Nová generace modelu Kodiaq navazuje na úspěšného předchůdce, jehož se od roku 2016 vyrobilo téměř 850 000 kusů. Novinka posouvá ekologii na vyšší úroveň a přichází s novým konceptem interiéru. Dynamický vzhled těží z prvků designového jazyka Modern Solid, který se stane poznávacím znamením všech budoucích vozů Škoda. Vylepšená aerodynamika umožnila snížení součinitele odporu vzduchu cx na hodnotu 0,282. Mírné navýšení vnějších rozměrů přispělo k ještě většímu vnitřnímu prostoru. Kromě místa pro cestující se zvětšil také zavazadelník. V pětimístné verzi má objem 910 l (resp. 2105 l po sklopení zadních sedadel), v sedmimístné činí tyto hodnoty 340 l (resp. 845 l se sklopenou třetí řadou sedadel).

Bohatá standardní výbava
Jako první se do prodeje na tuzemském trhu dostává motorizace 2,0 TDI 110 kW, standardně k dispozici se sedmistupňovou převodovkou DSG a pohonem předních kol. Bohatá základní výbava Selection zahrnuje například LED přední světlomety s asistentem dálkových světel, hlídání mrtvého úhlu, asistent udržování jízdního pruhu, asistent rozjezdu do kopce, rozpoznávání dopravních značek s hlídáním rychlosti, parkovací senzory vpředu a vzadu, parkovací kameru, 10palcový virtuální kokpit, světelný i dešťový senzor, třízónovou klimatizaci Climatronic, vyhřívání předních sedadel, bezdrátové nabíjení telefonu a mnoho dalších komfortních i bezpečnostních prvků. Doporučená prodejní cena začíná na 1 040 000 Kč včetně DPH. Na výběr je 9 barev karoserie včetně nové zlaté Bronx, a komu by nestačila 17palcová litá kola Paget, může zvolit 19palcové alternativy. Standardní látkový interiér Loft lze na přání nahradit interiérem Lounge, Suite v černém nebo hnědém provedení. Připraveno je také několik tematických paketů a řada dalších položek na přání včetně tažného zařízení s asistencí pro jízdu s přívěsem.